Bodrum’u komple gezmek için bir hafta değil iki hafta bile yetmez. Sizin için bu makalemizde, Araba ile Bodrumda gezilecek yerler bir araya getirdik. Tatilinizi süresinde görmeniz gereken en popüler yerleri tavsiye ettiğimiz noktalara bir göz atın.


Yalıkavak: Bodrum’a 18 km uzaklıkta olan Yalıkavak, Yarımadanın kuzey doğusunda bulunmaktadır. Tepelerde ve sahilde yer alan yel değirmenleri, güzel koyları ve harika kumsalları ile ünlenen Yalıkavak, çok önemli bir turizm beldesi olmuştur.


Gümüşlük: Bodrum merkeze yaklaşık 25 km. uzaklıkta yer almakta olan Gümüşlük yarımadanın batı ucunda yer almaktadır. Gümüşlük, Bodrum’un sessiz ve sakin en güzel koylarına sahip olmasıyla biliniyor.


Göltürkbükü: Bodrum merkeze yaklaşık 27km. Uzaklıkta yer almakta olan Göltürkbükü Köyün tepelerinde yer alan ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, çarpıcı doğal güzellikleri, Mis gibi kokan mandalina ve limon ağaçları ile çevrili Göltürkbükü, en önemli turizmin bölgelerinden birisidir.


Akyarlar: Bodrumun 25 km. mesafe uzaklıkta bulunan ve Bodrum yarım adasının güney batı ucunda bulunan Akyarlar eski Rum evleri ile tarih dokusunu yitirmemiş dar sokakları, Göl gibi dalgasız ve akvaryum kadar berrak denizi ile bodrumda en popüler olan bölgelerinden bir tanesi durumundadır.


Bitez: Bodrum merkeze yaklaşık 10 km. uzaklıkta yer almakta olan Bitez doğayla iç içe sakin bir yer çok geniş bir alana kaplayan mandalina ve zeytin ağaçları sayesinde Bitez’i Bodrumun en yeşil ve güzel köşelerinden birisi yapmaktadır.


Didim: Bodrum merkeze yaklaşık 120 km. uzaklıkta yer almakta olan Didim sahip olduğu Tarihi kalıntıları ve harika plajları, Altın sarısı kumu ve Akvaryum kadar temiz denizi ile turizm bölgeleri arasında en çok tercih edilen yerlerden birisidir.


Akyaka: Bodrum’a 135 km. uzaklıkta bulunan. Akyaka, Gökova Ovası ile Gökova Körfezi arasında yer alarak mavinin, yeşilin her tonuna sahip bir tatil beldesidir. Birçok spor aktivitesi burada yapılmaktadır.