Marmaris ve çevresinde eşsiz güzelliklere sahip gezilecek ve görülecek birçok yer açısından ziyaretçilerine göz kamaştırıcı seçenekler sunuyor. Birçok tatilcinin Marmaris araç kiralama hizmeti almasının en önemli nedeni, tatiliniz sırasında bir kaç gününüzü ayırarak bu doğal güzelliklere sahip olan yerleri ziyaret edip tatilinizi daha eğlenceli ve macera dolu bir hale getirebilirsiniz. Aşağıda araba ile Marmariste gezilecek yerler hakkında bilgi bulabilirsiniz.


Köyceğiz: Marmaris’in 58 km. kuzeyinde yer alan Belde meşhur Köyceğiz gölü etrafında kurulmuş, çevresi doğal güzellikleriyle büyüleyici bir atmosfere sahiptir.


Dalaman: Marmaris’e 90 km. mesafede bulunan Dalaman uçsuz bucaksız yeşil alanları, el değmemiş muhteşem doğası, huzurlu yaşamı ve sahil boyunca uzanan cennet gibi plajlara sahiptir.


Akyaka: Marmaris’e sadece 30 km. uzaklıkta bulunan. Akyaka, Gökova Ovası ile Gökova Körfezi arasında yer alarak mavinin, yeşilin her tonuna sahip bir tatil beldesidir. Birçok spor aktivitesi burada yapılmaktadır.


Selimiye: Marmaris ilçe merkezine 45 km uzaklıktaki Selimiye Ege mavisinin farklı tonlarını görüp, doyasıya tadını çıkarabileceğiniz bir yer.


Bozburun: Marmaris’e 50km uzaklıkta yer almaktadır ve Marmaris’in en uzak güneybatı ucunda yer almaktadır. Masmavi denizin arasında doğayla iç içe Sessiz ve huzurlu bir sahil kentidir.


Datça: Marmaris’e 80 km. mesafede bulunan Eke ve Akdeniz’in birleşme noktasında bulunan kasabadır. Üç tarafı da deniz ile çevrili olan olağan üstü güzellikteki Muhteşem doğası, bakir koylar ve berrak denizi ile tatilcilerin en çok gezmek istedikleri yerlerden birisi olmuştur. Araba ile Marmariste gezilecek yerler saymak ile bitmez. Marmaris’e 1 hafta değil, 1 ay tatil bile yetmez.