marmaris turunç plajları, turunç tatil yerleri, turunç otelleri
marmaris turunç plajları, turunç tatil yerleri, turunç otelleri
marmaris turunç plajları, turunç tatil yerleri, turunç otelleri
marmaris turunç plajları, turunç tatil yerleri, turunç otelleri

Marmaris - Turunç

Turunç, Marmaris‘in hemen yanı başında çok güzel bir koya sahip sahil beldesi konumunda. İçmeler‘den sonra en popüler belde. Aynı zamanda Marmaris tatilinizde günübirlik mutlaka görmeniz tavsiye edilen yerlerden de birisi konumunda. Eski bir balıkçı kasabası olan Turunç, aynı zamanda mavi tur teknelerinin ve yatların da popüler uğrak noktası. Sahil boyunca demirlermiş pek çok yerli yabancı tekne görmek mümkün. Bölgedeki restoranlar yaz boyunca kalabalık. Turunç Koyu ve Turunç Halk Plajı mavi bayraklı plaj statüsünde. Yani deniz ve plajlar temiz ve berrak. Turunç Halk Plajı’nın uzunluğu yaklaşık 300 metre ve genişliği ise yaklaşık 10 metre. Yatlar için yat limanı ve gerekli sahil kolaylıkları da mevcut.

Turunç‘da öncelikle muhteşem deniz, güneş ve kumsallarda deniz keyfi sürebilirsiniz. Deniz keyfinin yanında muhteşem doğası, çam ormanlarıyla kaplı tepelerinde doğa yürüyüşü yapmak çok keyifli. Palamut Tepesi adı verilen bölge doğa yürüyüşü için çok ideal ve manzara muhteşem. Cip Safari turlarının da popüler uğrak noktası aynı zamanda. Amos antik kenti Turunç’a 1 saatlik yürüme mesafesinde. Buraya doğa yürüyüşü yaparak antik kent kalıntılarını görmeniz tavsiye edilir. Turunç’da diğer bir aktivite ise dalış. Sualtı ortamı çok güzel ve berrak. Kayalık alanların ve sualtı mağaralarının çokluğu sebebiyle popüler dalış noktalarından birisi Turunç.

Turunç’da aynı zamanda sahilde su sporları hizmeti veren tesisler de bulunmakta. Burada her türlü donanımı kiralamak ve eğitim almak mümkün. Turunç’da çevre koylara (Kumlubük, Çiftlik ve Gebekse Koyu) ve plajlara yapılan tekne turlarına da katılabilirsiniz. Marmaris’ten olduğu gibi Turunç’tan da Dalyan ve İztuzu Plajı’na günübirlik tekne turları düzenlenmekte. Ayrıca kendiniz de tekne kiralayarak kendi mavi turunuzu yapabilirsiniz. Kısaca özetlersek Muhteşem doğasıyla sizleri mesh eden Turunç ve çevresinde yapacağınız tatilinize göz alan otelleri, tatil köyleri, plajları, ormanları ve burada birbirinden farklı yapacağınız günübirlik turlarla bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Turunç Günlük Turları