Akyaka At Safari

0 (İnceleme Yok)
From: ₺700
0
(0 inceleme)
Kontrol etmek
Süre

3 Saat

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

About this activity

Akyaka At Safari

 

Akyaka günlük turları için Marmaris merkezine bağlıdır zira Marmaris ile Akyaka arası ortalama 25 km. mesafededir. Akyaka son dönemde çok popüler ve gözde bir tatil beldesi olmasına rağmen maalesef kasaba merkezinden başlayan Akyaka at safari turu bulunmamaktadır. Akyaka at safari turuna katılmak isteyen birçok misafirimiz toplu taşıma araçları ya da kendi araçları ile Marmaris merkezinde bulunan merkez ofisimize gelmektedir. Marmaris merkezinde bulunan ofisimizin çevresindeki park yerlerine aracınızı bırakarak tura rahatlıkla katılabilirsiniz. Sizde Akyaka at safari turuna katılmak isterseniz bizimle iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz Akyaka at safari turu, Marmaris’in 17 km. dışında düzenlenmekte ve trafikten uzakta, orman içerisinde kuş sesleri ve papatyalarla kaplı orman yollarında eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır. Akyaka at safari turu, her yaş ve her seviye biniciler için uygundur. Tecrübeli ya da tecrübesiz binici için özel gruplarımız vardır. Misafirlerimiz isteklerini karşılayabilecek kapasite, kaliteli hizmet, her türlü güvenlik önlemleri alınmış olup, eğitimli atlarımız ile her seviye biniciyi misafir etmekteyiz.

Akyaka at safari turu toplamda 3 saat sürmekte olup, yaklaşık 1.30 saat ata binilmek. Profesyonel biniciler, arzu ederlerse grup dışında ve rehber eşliğinde binicilik yapabilirler. Bu durumu önceden organize edebilmek için belirtmeleri gerekmektedir. Akyaka at safari turuna her yaş grubu rahatlıkla katılabilir. 7’den 77’ye herkes için uygundur. At turu, eğitmenler eşliğinde ve özellikle başlangıç seviyesi biniciler için seçilmiş atlar ile yapılmaktadır. 12 yaş üzerindeki çocuklar at biniciliği yapabilir. Arzu edildiği taktirde 7 yaş üzerindeki çocuklar sadece ebeveyn izni ile at biniciliği yapabilir. Aktivitemiz toplamda 4 saat sürmektedir. Safari bölgesine transfer, geri dönüş, tur hakkında bilgi alma ve hazırlanma gibi tüm aşamalar toplamda 3 saat sürmektedir. Yaklaşık 1 saat, 15 dakika ata binilmek. Marmaris at safari saatleri ise 10:00 – 12:00 – 14:00 – 16:00 seansları olarak her gün 4 seans düzenlenmektedir. Belirtmiş olduğumuz seans saatleri aynı zamanda misafirlerimizin otelden ya da bulundukları yerden servis ile alınış saatleridir.

 

Akyaka At Safari turu tehlikeli mi?

At safari turu, tehlikeli bir tur değildir. At safari turu için uysal, dengeli ve eğitimli atlar seçilir. Turlar konvoy halinde gerçekleşir.Tura başlamadan önce misafirlerimize kısa bir bilgilendirme yapılmaktadır ve turlar eğitmenler gözetiminde/eşliğinde yapılmaktadır. Fakat ne kadar önlem alınsa da katılımcıların bu tur için bir hayvanın üzerinde olduğunu hatırlaması gerekmelidir. At safari turu, sıra dışı ‘Extreme’ spor kategorisinde yer almaktadır. Atlarımız her ne kadar eğitimli olsada katılımcıların yapacakları her hangi bir negatif davranışa bir tepki vereceklerdir. Herhangi bir şekilde atı tahrik eden, canını acıtan ya da eğitmeni dinlemeyerek farklı konut verildiği taktirde katılımcı riskli bir durumda kendisi bulabilir.

Ek Bilgiler

 • Aktivitemiz toplamda 3 saat sürmektedir. Safari bölgesine transfer, geri dönüş, tur hakkında bilgi alma ve hazırlanma gibi tüm aşamalar bu süreye dahildir.
 • At safari turu yaklaşık 1.30 saat ata binilmektedir. Profesyonel biniciler, arzu ederlerse grup dışında ve rehber eşliğinde binicilik yapabilirler. Bu durumu önceden organize edebilmek için belirtmeleri gerekmektedir.
 • 12 yaş üzerindeki çocuklar at biniciliği yapabilir. Arzu edildiği taktirde 7 yaş üzerindeki çocuklar sadece ebeveyn izni ile at biniciliği yapabilir.
 • Günlük turlar Akyaka'ya en yakın lokasyon olan Marmaris'te düzenlenmektedir. Günlük turlara katılmak isteyen misafirlerimiz Marmaris'te bulunan ofisimize kendi araçları ile tur saatinde gelmek durumundadır. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor ve transferinizi biz gerçekleştiriyoruz.

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Hotelden alınış
 • Hotele geri bırakma
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • İçecekler
 • Yeme ve İçme

Güzergah

Gün içerisinde 4 seans olarak düzenlediğimiz aktivitemiz için, sizleri özel servisimiz ile alıyoruz. Marmaris'in 17 km. (15 dk.) dışında bulunan çiftliğimize götürüyoruz. Çiftliğimizde rehberlerimiz bilgilendirmeden sonra, sizin için en uygun olan atınızı seçiyorsunuz.

Rehberler eşliğinde safari programımıza başlıyoruz. ilk etap 45 dk. yavaş sürüş ve adapte olma daha sonrasında 10 dk. mola veriyoruz. 2. etap'ta iki farklı grup yapıyoruz. 1. grup normal biniş ve 2. grup hızlı biniş. Hangi gruba katılmak isterseniz o grupta devam edebilirsiniz. Safari sırasında nehirlerden geçiyor, tepelere tırmanıyoruz. Aktiviteyi düzenlediğimiz orman yolları sadece at binicileri için tahsis edilmiş olup, firmamız tarafından bütün güvenlik önlemleri alınmıştır.

At turumuz bittikten sonra başladığımız noktaya geri dönüyoruz. Daha sonra sizleri servislerimiz ile geri götürüyoruz.

Dil

İngilizce
Türkçe

Günlük Tur'un Konumu

From: ₺700

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93