Akyaka Dalyan Tekne Turu

0 (İnceleme Yok)
From: ₺750
0
(0 inceleme)
Kontrol etmek
Süre

08:30 - 19:30

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

About this activity

Akyaka Dalyan Tekne Turu

 

Akyaka Dalyan turu, Akyaka Marmaris merkezine sadece 25 km. mesafe bulunan ufak ve şirin bir Ege kasabasıdır. Akyaka son yıllarda tatilciler için oldukça popüler ve ilgi çekici tatil beldesi haline gelmiştir. Akyaka küçük bir kasaba olduğu için ve yeterli sayıda misafir olmadığı için Akyaka Dalyan turu, Akyaka merkezinden düzenlenmemektedir. Tatilini Akyaka’da geçirmek isteyen misafirler birçok günlük tur için olduğu gibi Akyaka Dalyan turu içinde Marmaris’ten düzenlenen günlük turlara katılmak durumundadır.

Akyaka Dalyan turu için birçok misafirimiz toplu taşıma ya da kendi araçları ile tura katılacakları gün Marmaris merkezinde bulunan ofisimize gelmektedir. Toplu taşıma ile gelen misafirlerimiz için ise Marmaris otogarından servisimiz bulunmaktadır. Dalyan turu, tekne ile düzenlenmektedir. 3 farklı teknemiz mevcut ve tura katılacağınız günün yoğunluğuna göre hangi tekne olduğu bir gün önce belirlenmektedir.

Dalyan kasabası; Köyceğiz gölünden başlayıp, İztuzu plajında deniz ile buluşan sazlık nehrinin çevresine kurulu bir kasabadır. İnce uzun su kanalları ile çevrili kasabadan sahile ve denize ulaşım tekneler ile sağlanmaktadır. Bir inanışa göre şu an sazlık olan alanda geçmişte bir antik şehir bulunmaktaydı ve büyük depremler sonucu sular altında kaldı. Dalyan turu tam günlük bir aktivite olup, sabah 08:30 ile 19:30 arası düzenlemektedir. Biraz uzun ve yorucu bir günlük tur olmasına rağmen çok fazla tercih edilmektedir zira gün içerisinde birçok farklı etkinlik ve yer ziyaret edilmektedir.

Ek Bilgiler

 • Dalyan turu, tekne ile düzenlenmektedir. 3 farklı teknemiz mevcut ve tura katılacağınız günün yoğunluğuna göre hangi tekne olduğu bir gün önce belirlenmektedir.
 • Turumuz belirli kapasite ile düzenlenmektedir ve kapasite aşımı yapılmamaktadır. Yüksek sezon olarak belirttiğimiz ‘Haziran, Temmuz, Ağustos’ aylarında ve bayram dönemi için misafirlerimize önceden yerlerini ayırtmayı tavsiye ediyoruz.
 • Günlük turlar Akyaka'ya en yakın lokasyon olan Marmaris'te düzenlenmektedir. Günlük turlara katılmak isteyen misafirlerimiz Marmaris'te bulunan ofisimize kendi araçları ile tur saatinde gelmek durumundadır. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor ve transferinizi biz gerçekleştiriyoruz.
 • Toplu taşıma ile gelen misafirlerimiz için ise Marmaris otogarından servisimiz bulunmaktadır.

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • Öğlen yemeği
 • Giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Hotelden alınış
 • Hotele geri bırakma
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • İçecekler
 • Öğlen yemeği harici yiyecek siparişi

Güzergah

Marmaris'e kendi araçları ile gelen misafirlerimiz, ofisimizin çevresinde bulunan araç park yerlerine arabalarını park ederek tura katılabilirler. Akyaka'dan, Marmaris merkezi toplamda 25 km. ve ortalama 30 dakika sürmektedir. Marmaris Dalyan turu servisimiz sabah saat 08:30 da katılımcılarımızın ofislerimizden alınarak başlamaktadır. Limanda bekleyen teknemize ücretsiz olarak transfer edilmektedir. Toplu taşıma ile gelen misafirlerimiz için ise Marmaris otogarından servisimiz bulunmaktadır. Teknemiz 3 katlı olup; Birinci katı restoran, ikinci katı kafeterya ve üst katında şezlonglar bulunmaktadır.

Teknemiz, Marmaris limanından sabah 09:00 da hareket etmektedir. İlk olarak cennet adasında 30 dk. Yüzme molası vermekteyiz. Akyaka Dalyan turu güzergahı için ilk ziyaret noktamız, İztuzu plajı (kaplumbağa sahili) burada ortalama 1 saat mola veriyoruz. Burası dünyada sayılı ve özel bir plajdır. Yılın belli dönemlerinde caretta caretta kaplumbağalar bu plaja yumurta bırakmaktadır. İztuzu plajında bulunan Caretta rehabilitasyon merkezlerini ziyaret edebilir ve dev carettaları gözlemleyebilirsiniz.

Dalyan’a varmadan önce teknemizde öğlen yemeği servisi yapılmaktadır. İztuzu plajındaki molamızdan sonra küçük piyade tekneleri ile Dalyan nehrinde 1 saatlik tekne turuna çıkıyoruz. Dalyan köyünün yanından geçerek çamur havuzlarına gidiyoruz. Çamur havuzlarında ortalama 1 saat mola veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz çamur havuzlarını ücretsiz olarak kullanabilir ya da isterseniz güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çamur havuzlarındaki molamızdan sonra geri dönüş yoluna geçiyoruz. Teknelerle tekrar sazlık turu ardından ana teknemize transfer ve Marmaris'e geri dönüş. Marmaris'e geri dönüşümüz saat 19:30 gibi gerçekleşmektedir.

Dil

İngilizce
Türkçe

Günlük Tur'un Konumu

From: ₺750

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93