Akyaka Yamaç Paraşütü

0 (İnceleme Yok)
From: ₺2350
0
(0 inceleme)
Kontrol etmek
Süre

09:00 - 19:00

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

About this activity

Akyaka Yamaç Paraşütü

 

Akyaka yamaç paraşütü heyecanına hazır mısınız? Henüz çok yeni olan bu extreme aktivitemiz ile ömür boyu unutamayacağınız bir tecrübe için sizleri bekliyoruz. Akyaka yamaç paraşütü aktivitesi, Fethiye babadağ’da yapılmaktadır. Bu aktivite ile Fethiye ölüdenizi, saklıkent kanyonunu ve tlos antik şehrini gezme şansını elde ediyorsunuz. Heyecanlı dakikalar, adrenalin ve özgürlük vadeden dakikalar yaşamak, yeryüzünün ve doğanın renklerini kuş bakışı izlemek ve ömür boyu unutamayacağınız kalite vakit geçirmenin en eğlenceli yolu Akyaka yamaç paraşütü aktivitesidir. Akyaka yamaç paraşütü aktivitesine katılmak için tecrübeli olmanıza gerek yoktur, lisanslı pilotlar eşliğinde Fethiye Babadağ’dan yaptığımız bu aktivite için Akyaka’dan haftanın belirli günlerinde günübirlik tur düzenlemekteyiz. Akyaka yamaç paraşütü ile Fethiye Ölüdeniz bölgesini, Saklıkent kanyonunu ve Babadağ’dan yamaç paraşütü aktivitesini bir arada paket olarak düzenliyoruz.

 

Akyaka Yamaç Paraşütü kimler yapamaz

 • Yükseklik korkusu olan, kalp rahatsızlığı, sara ve astım hastası olanlar ile hamileler yamaç paraşütü yapamaz.
 • 40 kilonun altındaki ve maksimum 110 kg üzerindeki katılımcılar yamaç paraşütü yapamazlar.
 • 18 yaşının altındaki katılımcılar aile fertlerinden izin yazısı almadan katılamazlar.

Ek Bilgiler

 • Yükseklik korkusu olan, kalp rahatsızlığı, sara ve astım hastası olanlar ile hamileler yamaç paraşütü yapamaz.
 • 40 kilonun altındaki ve maksimum 110 kg üzerindeki katılımcılar yamaç paraşütü yapamazlar.
 • 18 yaşının altındaki katılımcılar aile fertlerinden izin yazısı almadan katılamazlar.
 • Günübirlik şehir dışından katılacak misafirlerimizi ise tur sabahı ofisimize davet ediyoruz. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor.

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • Gökova kavşağı alınış
 • Gökova kavşağı bırakma
 • Yamaç paraşütü
 • Fethiye turu
 • Öğlen yemeği
 • Rehberlik Hizmeti
 • Sigorta
 • Fotoğraf ve video
 • İçecekler
 • Öğlen yemeği harici yiyecek siparişi
 • Yamaç paraşütü (opsiyonel)
 • ZIPLINE, BUNGEE JUMPING, RINGO RAFTING vb etkinlikler

Güzergah

Marmaris'te konakladığınız yerden sizi servisimiz ile sabah 7'de alıyoruz. Yaklaşık 30 dakikalık mesafede bulunan kahvaltı tesisimizde sabah kahvaltısı molası veriyoruz. Sabah kahvaltısı açık büfe olarak servis edilmektedir.

Fethiye'ye vardığımızda ilk durağımız Ölüdeniz ve yamaç paraşütü zamanı. Öncelikle Servis araçları ile Babadağ'a tırmanış, ortalama 2000 metre yükseklikte bulunan Yamaç Paraşütü pistinde öncelikle eğitmenlerden kısa bir brifing ve ekipman kontrolünün ardından, uçuşa geçiş. Uçuş süresi yaklaşık 30 dakika sürmekte, arzu eden misafirlerimiz için akrobasi uçuşu da yapılmaktadır.

Ölüdenize iniş yaptığınızda ise serbest zaman molasıdır. Arzu eden misafirlerimiz burada denize girerken, bazıları ise Ölüdeniz'i keşfetmeye çıkmaktadır.

Ölüdeniz'den ayrıldıktan sonra ise Saklıkente geçiyoruz. Burada Kanyon giriş ücreti fiyata dahildir. Bir çok misafirimiz kanyon gezisini tamamladıktan sonra burada bulunan ' ZIPLINE, BUNGEE JUMPING, RINGO RAFTING ' gibi etkinliklere de ek ücret karşılığı katılabilirler. Saklıkent molasının ardından Tlos Antik Şehrine kısa bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Öğlen yemeği molası Saklıkent’te verilmektedir.

Akyaka yamaç paraşütü aktivitesi saat 19:30 civarı sona ermektedir. Geri döndüğümüzde sizi tekrar otelinize ya da talep ettiğiniz noktaya geri bırakıyoruz.

Dil

İngilizce
Türkçe

Sıkça Sorulan Sorular

Yamaç paraşütü, sıra dışı aktiviteler sınıfında yer almaktadır. Gerekli tüm emniyet önlemleri alınarak yapılmaktadır. Lisanslı eğitmenler eşliğinde yapılan bu spor aynı zamanda yedek paraşüt ile gerçekleştirilir. Yamaç paraşütü doğası gereği tehlike bir spor dalıdır fakat tehlikeli sporlar listesinde 23. Sırada yer almaktadır. Futbol ise tehlike sporlar listesinde 7. dalda yer almaktadır.

Yamaç paraşütü en fazla 2 kişi yapılmaktadır. Bir lisanslı eğitmen ve katılımcı olarak uçuş yapılır.

Yamaç paraşütü aktivitesi kişiye özel bir aktivitedir ve önceden yeriniz ayırılır ve lisanslı eğitmen sizin için hazır bekler. Sınırlı sayıda katılımcı için düzenlediğimiz bu aktivite için rezervasyon yapıp sonradan tura katılmaktan vazgeçer, sabah geç kalır ya da son dakikada yamaç paraşütü yapmak istemezseniz ödeme yapmış olduğunuz rakam iade yapılmaz.

Sadece yamaç paraşütü için rezervasyon yapabilirsiniz fakat Ölüdeniz’de bulunan buluşma noktasına transferinizi kendiniz yapmanız gerekecektir.

Bir kişi sadece Fethiye turu için rezervasyon ve bir kişi yamaç paraşütü dahil Fethiye turu rezervasyon yapabilir.

Günlük Tur'un Konumu

From: ₺2350

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93