itibaren ₺700
Kontrol Et

Fethiye At Safari Turu

Derecelendirilmemiş
Süre

3-4 Saat

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

Fethiye At Safari Turu

 

Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmak ve doğa ile iç içe, oksijeni bol bir gün geçirmek isteyenler için ideal olan Fethiye at safari turu her gün ve günde 2 seans olarak düzenlenmektedir. Fethiye at safari turu ile daha önce görmediğiniz ve Fethiye’nin cennet köşelerine at sırtında gidiyoruz. Eğitmenler eşliğinde düzenlediğimiz Fethiye at safari turumuz toplamda 3 – 4 saat sürmektedir. Tamamen eğitimli ve dost canlısı olan atlarımız ile deneyimli veya deneyimsiz bütün biniciler için uygundur. Fethiye at safari turuna 7’den 70’e herkes rahatlıkla katılabilmektedir. İki etaptan oluşan at safari turumuz sırasında ilk etap biraz daha sakin ve yavaş geçerken, ikinci etapta arzu eden misafirlerimiz hızlı tempo ve atlarını koşturarak gerçekleştirebilmektedir. Fethiye at safari turu, Fethiye‘nin 17 km. dışında düzenlenmekte ve trafikten uzakta, orman içerisinde kuş sesleri ve papatyalarla kaplı orman yollarında eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır. Fethiye at safari turu, her yaş ve her seviye biniciler için uygundur. Tecrübeli ya da tecrübesiz binici için özel gruplarımız vardır. Misafirlerimiz isteklerini karşılayabilecek kapasite, kaliteli hizmet, her türlü güvenlik önlemleri alınmış olup, eğitimli atlarımız ile her seviye biniciyi misafir etmekteyiz.

Fethiye at safari turu Safari bölgesine transfer, geri dönüş, tur hakkında bilgi alma ve hazırlanma gibi tüm aşamalar dahilinde toplamda 4 saat sürmekte ve yaklaşık 2 saat ata binilmektedir. Profesyonel biniciler, arzu ederlerse grup dışında ve rehber eşliğinde binicilik yapabilirler. Bu durumu önceden organize edebilmek için belirtmeleri gerekmektedir. At turu, eğitmenler eşliğinde ve özellikle başlangıç seviyesi biniciler için seçilmiş atlar ile yapılmaktadır. 12 yaş üzerindeki çocuklar at biniciliği yapabilir. Arzu edildiği taktirde 7 yaş üzerindeki çocuklar sadece ebeveyn izni ile at biniciliği yapabilir. Fethiye at safari saatleri ise 10:00 – 12:00 – 14:00 – 16:00 seansları olarak her gün 4 seans düzenlenmektedir. Belirtmiş olduğumuz seans saatleri aynı zamanda misafirlerimizin otelden ya da bulundukları yerden servis ile alınış saatleridir.

 

Fethiye at safari turu tehlikeli mi?

At safari turu, tehlikeli bir tur değildir. At safari turu için uysal, dengeli ve eğitimli atlar seçilir. Turlar konvoy halinde gerçekleşir. Tura başlamadan önce misafirlerimize kısa bir bilgilendirme yapılmaktadır ve turlar eğitmenler gözetiminde/eşliğinde yapılmaktadır. Fakat ne kadar önlem alınsa da katılımcıların bu tur için bir hayvanın üzerinde olduğunu hatırlaması gerekmelidir. At safari turu, sıra dışı ‘Extreme’ spor kategorisinde yer almaktadır. Atlarımız her ne kadar eğitimli olsa da katılımcıların yapacakları her hangi bir negatif davranışa bir tepki vereceklerdir. Herhangi bir şekilde atı tahrik eden, canını acıtan ya da eğitmeni dinlemeyerek farklı konut verildiği taktirde katılımcı riskli bir durumda kendisi bulabilir.

Daha Fazlasını Görüntüle

Ek Bilgiler

 • Tur Çıkış Zamanları : Sabah – Öğlen turu olarak günde 2 seans düzenlenmektedir.
 • Aktivitemiz toplamda 4 saat sürmektedir. Safari bölgesine transfer, geri dönüş, tur hakkında bilgi alma ve hazırlanma gibi tüm aşamalar bu süreye dahildir.
 • Safari turu biletinizi ise, tur gününden bir gün önce ya da tur sabahı otelinize bir rehber arkadaşımız getirmektedir.
 • Günübirlik şehir dışından katılacak misafirlerimizi ise tur sabahı ofisimize davet ediyoruz. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor.

Otelden Alış ve Hazırlık

Gün içerisinde 2 seans olarak düzenlediğimiz aktivitemiz için, sizleri otelinizden özel servisimiz ile alıyoruz. Fethiye'nin dışında bulunan çiftliğimize götürüyoruz. Çiftliğimizde rehberlerimiz bilgilendirmeden sonra, sizin için en uygun olan atınızı seçiyorsunuz ve rehberler eşliğinde safari programımıza başlıyoruz.

At Binme

ilk etap 45 dk. yavaş sürüş ve adapte olma daha sonrasında 10 dk. mola veriyoruz. 2. etap'ta iki farklı grup yapıyoruz. 1. grup normal biniş ve 2. grup hızlı biniş. Hangi gruba katılmak isterseniz o grupta devam edebilirsiniz. Safari sırasında nehirlerden geçiyor, tepelere tırmanıyoruz. Aktiviteyi düzenlediğimiz orman yolları sadece at binicileri için tahsis edilmiş olup, firmamız tarafından bütün güvenlik önlemleri alınmıştır.

Geri Dönüş

At turumuz bittikten sonra başladığımız noktaya geri dönüyoruz. Daha sonra sizleri servislerimiz ile otellerinize geri götürüyoruz.

 • Otelden alınış
 • Otele geri bırakma
 • Tur Rehberliği
 • Tur Aktivite sigortası
 • At binme ekipmanları
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • İçecekler
 • Yeme ve İçme

Gezi Turu
Günlük Tur
Safari Turu

Fethiye Günlük Turlar

İngilizce
Türkçe

Günlük Tur'un Konumu

₺700

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93

Bunlarda da ilgini çekebilir