itibaren ₺750
Kontrol Et

Fethiye Dalyan Tekne Turu

Derecelendirilmemiş
Süre

08:00 - 18:30

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

Fethiye Dalyan Tekne Turu

 

Fethiye Dalyan Tekne Turu ile geçmişten günümüze kadar bakirliğini korumuş doğa harikası ayrıca herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir kültür mirasıdır. Gün boyunca birçok farklı noktayı ziyaret ettiğimiz Fethiye Dalyan Tekne Turu sırasında içerisindeki antik kral mezarları, iztuzu plajı, doğal çamur banyoları ve Türkiye’deki en büyük Caretta Caretta kaplumbağaları üreme alanı olarak görülmek istenilen yerlerinden birisi olan bu cennette mükemmel bir gün geçirmeye davet ediyoruz. Dalyan bölgesi dünyaca meşhur bir lokasyon olup, mistik ortamı ve doğal atmosferi ile herkesi kendine aşık etmektedir. Dalyan bölgesi büyük bir delta bölgesine kurulu olup, çağlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.  Eşsiz güzelliğini geçmişten günümüze kadar saklamış olan bu belde tarihi ve görsel güzelliği ile Muğla’da en çok tercih edilen ve görülmek istenen yerler arasında gelmiştir. Fethiye Dalyan turu ile Köyceğiz gölünün Akdeniz ile birleşme noktasında olan bu doğal cenneti geziyoruz.

Dalyan kasabası; Köyceğiz gölünden başlayıp, İztuzu plajında deniz ile buluşan sazlık nehrinin çevresine kurulu bir kasabadır. İnce uzun su kanalları ile çevrili kasabadan sahile ve denize ulaşım tekneler ile sağlanmaktadır. Bir inanışa göre şu an sazlık olan alanda geçmişte bir antik şehir bulunmaktaydı ve büyük depremler sonucu sular altında kaldı. Dalyan turu tam günlük bir aktivite olup, sabah 08:30 ile 19:30 arası düzenlemektedir. Biraz uzun ve yorucu bir günlük tur olmasına rağmen çok fazla tercih edilmektedir zira gün içerisinde birçok farklı etkinlik ve yer ziyaret edilmektedir.

Daha Fazlasını Görüntüle

Ek Bilgiler

 • Tur Günler : Pazartesi – Çarşamba – Perşembe – Cumartesi
 • Otelden Alınış Saatleri: Likya World:07:45 - Ölüdeniz:08:00 - Hisarönü:08:30 - Fethiye:08:30 - Çalış:09:00
 • Turumuz belirli kapasite ile düzenlenmektedir ve kapasite aşımı yapılmamaktadır. Yüksek sezon olarak belirttiğimiz ‘Haziran, Temmuz, Ağustos’ aylarında ve bayram dönemi için misafirlerimize önceden yerlerini ayırtmayı tavsiye ediyoruz.
 • Dalyan turu için konakladığınız otelden servisimiz ile sizi alıyoruz ve tur dönüşü tekrar otelinize bırakıyoruz. Günübirlik şehir dışından katılacak misafirlerimizi ise tur sabahı ofisimize davet ediyoruz. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor.

Otelden Alınış

Marmaris Dalyan turu servisimiz sabah saat 07:30 - 09:00 arasında ( Likya World:07:45 - Ölüdeniz:08:00 - Hisarönü:08:30 - Fethiye:08:30 - Çalış:09:00 ) ofislerimizden ve katılımcılarımızın konakladığı otellerden alınarak başlamaktadır. Limanda bekleyen teknemize ücretsiz olarak transfer edilmektedir. Teknemiz 3 katlı olup; Birinci katı restoran, ikinci katı kafeterya ve üst katında şezlonglar bulunmaktadır.

Tura Başlama
Tura Başlama
Fethiye Dalyan turu için ortalama 30 dakikalık bir otobüs yolculuğu sonrasında göz kamaştıran güzellikteki köyceğiz köyüne geliyoruz ve burada çevre ve tarihi hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra göl tekneleri ile kısa bir yolculuk sonrasında Sultaniye çamur banyosuna geliyoruz burası Likya döneminden beri aktif olan ve en popüler çamur banyosu olarak bilinen Sultaniye çamur banyosunda verdiğimiz mola sırasında bu cilde faydalı olduğuna inanılan çamur banyosu yapabilir ve ağır bir şekilde sülfür kokusu yayan birkaç sıcak su havuzundan yararlanabilirsiniz.
İztuzu Plajı ve Yemek

Çamur banyosundan sonra göl kenarındaki Açık büfe restorana geçiyoruz. Öğlen yemeği sonrasında iztuzu plajına doğru tekrar tekneler ile turumuza devam ediyoruz göl içerisinde giderken Kaya üzerine antik kral mezarlarını gözlemleme ve fotoğraf için kısa bir mola verildikten sonra dünyaca ünlü iztuzu plajına geliyoruz.

Geri Dönüş

Ortalama 1,5 saatlik yüzme molası sonrasında tekrar kanal etrafından dolaşarak geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Daha sonra sizleri servislerimiz otellerinize bırakıyor.

 • Tur Rehberliği
 • Tur Aktivite sigortası
 • Otelden ulaşım
 • Çamur banyosu giriş ücreti
 • Dalyan- İztuzu Tekne turu
 • Açık büfe öğle yemeği
 • Teknede İçecekler
 • Fotoğraflar
 • İztuzu Plajı giriş ücreti
 • Kişisel harcamalar

Günlük Tur
Tekne Turu

Fethiye Günlük Turlar

İngilizce
Türkçe

Günlük Tur'un Konumu

₺750

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93

Bunlarda da ilgini çekebilir