itibaren ₺0
Kontrol Et

Fethiye Yamaç Paraşütü

Derecelendirilmemiş
Süre

2-3 Saat

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

Fethiye Yamaç Paraşütü

 

Fethiye yamaç paraşütü ile gökyüzünde kuşlar gibi özgürce süzülmek ve inanılmaz güzellikteki manzaranın tadını çıkartmak artık çok kolay. Türkiye’de yamaç paraşütü denince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Fethiye’nin ünlü Babadağ’ı (1900) metre yüksekliğindeki zirvesinden profesyonel eğitimci hocalarımız ile masmavi deniz ve yemyeşil ormanlarım üzerinden geçerek ölüdeniz plajına inerek son bulacak olan bu büyüleyici aktivite ile hayallerinizin ötesine çıkacaksınız. Adrenalin, Heyecan, Tutku ve birçok duyguyu bir arada yaşayabileceğiniz Fethiye yamaç paraşütü ortalama 30 dakika sürecek olan bu aktivite için gerekli ekipmanlar ve güvenlik önlemleri alındıktan sonra başlıyor. Tüm süreç toplamda ortalama 2-3 saat sürmektedir. Uçuş saatleri her gün 4 seans olarak düzenlenmekte ve saatleri sırasıyla; 08:00 – 11:00 – 13:00 – 15:00 – 17:00. Servis Güzergâhları yoğunluğa göre değişmektedir yer bilgisi hakkında rehberinizle görüşün.

 

Değerli Misafirlerimiz; Fethiye yamaç paraşütü yapmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda yazılmıştır. Bu hususlara dikkat etmenizi rica ederiz.

 • Kullanılan Yamaç Paraşütü ekipmanlarının kalitesi, yası ve rutin bakımları
 • Sigorta poliçelerinin 12 aylık tam yatırıldığına
 • Babadağ’a çıkarken transfer için kullanılan aracın kapalı ve D2(Yetki Belgesi) belgesinin olduğuna
 • Uçacağınız pilotun bilgi, tecrübe ve bunları belgeleyen sertifikasının tam ve eksiksiz olduğuna firmamız bu çok önemli kriterleri büyük bir titizlikle takip etmektedir.
 • 105 kg üstü uçmak isteyen misafirlerimizin uygunluk durumu için, bize önceden bilgi vermesi gerekir.
Daha Fazlasını Görüntüle

Ek Bilgiler

 • Uçuş Saatleri : 08:30 – 11:00 – 13:00 – 15:00 – 17:00
 • Otel Servis Bölgeleri : Ölüdeniz – Hisarönü – Ovacık – Fethiye - Çalış
 • Yükseklik korkusu olan, kalp rahatsızlığı, sara ve astım hastası olanlar ile hamileler yamaç paraşütü yapamaz.
 • 40 kilonun altındaki ve maksimum 110 kg üzerindeki katılımcılar yamaç paraşütü yapmadan önce bilgi almaları gerekir.
 • 18 yaşının altındaki katılımcılar aile fertlerinden izin yazısı almadan katılamazlar.
 • Günübirlik şehir dışından katılacak misafirlerimizi ise tur sabahı ofisimize davet ediyoruz. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor.

Otelden Alış
Marmaris'te konakladığınız yerden seçtiğiniz saate göre sizi servisimiz ile alıyoruz ve yamaç paraşüt uçuşu yapacağımız yere götürüyoruz
Yamaç Paraşütü
Yamaç paraşütü denince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Fethiye’nin ünlü Babadağ’ı (1900) metre yüksekliğindeki zirvesine çıkıyorsunuz. Zirveye çıkıldığında uçuş için gerekli hazırlıklar yapılıyor ve yamaçtan atlama yapılıyor. Profesyonel eğitimci hocalarımız ile masmavi deniz ve yemyeşil ormanlarım üzerinden geçerek ölüdeniz plajına inerek son bulacak olan bu büyüleyici aktivite ile hayallerinizin ötesine çıkacaksınız. Uçuş süresi ortalama 30 – 40 dakika sürmektedir.
Geri Dönüş
Fethiye’ye geri dönüş saatimiz 19:00 – 19:30 arasında gerçekleşmektedir. Ftehiye’ye varıldığında ise sizi otelinize ya da talep ettiğiniz noktaya bırakmaktayız.

 • Pilot uçuş ücreti
 • Tur Aktivite sigortası
 • Hayat sigortası
 • Otelden ulaşım
 • Babadağ giriş ücreti
 • Fotoğraf ve video
 • Bazı Bölgelerden Otel servis ücreti
 • ZIPLINE, BUNGEE JUMPING, RINGO RAFTING vb etkinlikler

Günlük Tur
Spor Aktiviteleri

Fethiye Günlük Turlar

İngilizce
Türkçe

Günlük Tur'un Konumu

1. Yamaç paraşütü tehlikeli mi?
Yamaç paraşütü, sıra dışı aktiviteler sınıfında yer almaktadır. Gerekli tüm emniyet önlemleri alınarak yapılmaktadır. Lisanslı eğitmenler eşliğinde yapılan bu spor aynı zamanda yedek paraşüt ile gerçekleştirilir. Yamaç paraşütü doğası gereği tehlike bir spor dalıdır fakat tehlikeli sporlar listesinde 23. Sırada yer almaktadır. Futbol ise tehlike sporlar listesinde 7. dalda yer almaktadır.
2. Yamaç paraşütü 3 kişi yapılabilir mi?
Yamaç paraşütü en fazla 2 kişi yapılmaktadır. Bir lisanslı eğitmen ve katılımcı olarak uçuş yapılır.
3. Yamaç paraşütü için rezervasyon yapıp, sonradan vazgeçersek?
Yamaç paraşütü aktivitesi kişiye özel bir aktivitedir ve önceden yeriniz ayırılır ve lisanslı eğitmen sizin için hazır bekler. Sınırlı sayıda katılımcı için düzenlediğimiz bu aktivite için rezervasyon yapıp sonradan tura katılmaktan vazgeçer, sabah geç kalır ya da son dakikada yamaç paraşütü yapmak istemezseniz ödeme yapmış olduğunuz rakam iade yapılmaz.
4. Sadece Yamaç paraşütü için rezervasyon yapsak, Fethiye turu almazsak olur mu?
Sadece yamaç paraşütü için rezervasyon yapabilirsiniz fakat Ölüdeniz’de bulunan buluşma noktasına transferinizi kendiniz yapmanız gerekecektir.
5. Bir kişi Yamaç paraşütü dahil, bir kişi hariç rezervasyon yapılabilir mi?
Bir kişi sadece Fethiye turu için rezervasyon ve bir kişi yamaç paraşütü dahil Fethiye turu rezervasyon yapabilir.
₺0

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93

Bunlarda da ilgini çekebilir