İçmeler Kleopatra Tekne Turu

0 (İnceleme Yok)
From: ₺0
0
(0 inceleme)
Kontrol etmek
Süre

09:15 - 18:00

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

About this activity

İçmeler Kleopatra Tekne Turu

 

Marmaris’e sadece 1 saat uzaklıkta bulunan İçmeler antik adalar ve İçmeler Kleopatra turumuza sizleri de bekleriz. Binlerce sene önce Cleopatra ve Antonius Sezar’ın bu adada büyük bir aşk yaşadığına inanılır. Efsaneye göre, kendisiyle evlenmeyi kabul eden Cleopatra’ya bu coşkusunun hediyesini vermek isteyen Mısır Kralı Antonius, yaklaşık 3000 sene kadar önce balayını geçirmek üzere Cleopatra’yı götüreceği adaya Mısır’dan 60 büyük gemiyle çapları 1 milimetreden daha küçük ve her tanesi aynı büyüklükte olan kumları getirtti. Yalnızca Dünya’nın iki yerinde var olduğu bilinen bu özel kumun diğer özellikleri de ateşte yanıyor, sodalı suda kendiliğinden çoğalıyor ve büyüteç altında incelendiğinde hareket ediyor olmasıdır. Karbonatlı çamurun bir çekirdek etrafında birikmesiyle oluşan kumların denize kattığı eşsiz güzellikteki renk de, Ada’nın görülmeye değer olan diğer özelliklerinden biridir. İçmeler Kleopatra adası nda bulunan kumların bir benzerinin de Kızıldeniz’de olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda adada bulunan bir diğer ilgi çekici, tarihi eserler, antik tiyatro ve tarihi yapıtlar Roma zamanın kalmıştır.

İçmeler kleopatra tekne turu için İçmeler’den her gün düzenlediğimiz günübirlik tur ile Gökova körfezinin eşsiz koylarını görme şansını elde edebilirsiniz. Kleopatra turu ile 3 farklı koyda yüzme molası ve ortalama 2 saatlik ada ziyaretini kapsamaktadır. İçmeler kleopatra tekne turumuz ücrete dahil öğlen yemeği ile düzenlenmektedir. Tur esnasında alkollü ve alkolsüz içecekler ek ücret karşılığında servis edilir. Kleopatra adası, milli park olduğundan dolayı ada girişi ücretlidir ve tur fiyatına dahil değildir. Sadece 65 yaş üzeri olan kişiler ücretsiz giriş sağlamaktadır. İçmeler kleopatra tekne turu, Marmaris yarımadasının diğer tarafında kalan Akyaka’nın da bulunduğu Gökova körfezinde bulunmaktadır. Kleopatra adası, sahilinde bulunan kum ile meşhur olmuştur. İnanışa göre Cleopatra, Roma zamanında bu adada bir süre yaşamış ve gemiler dolusu çöl kumunu getirtmiş kendisi için özel bir plaj yaptırmıştır. Ada içerisinde bulunan o dönemden kalma antik şehirde yaşamıştır. Geçmişten günümüzde kadar kalan bu antik yapılar, şu an açık hava müzesi halinde ziyaretçileri ağırlamaktadır.

Ek Bilgiler

 • Yanınıza almayı unutmayın: Havlu, Mayo, Kamera, Güneş Kremi, Müzik çalar, Dergi veya gazete.
 • İçmeler Kleopatra tekne turumuz ücrete dahil öğlen yemeği ile düzenlenmektedir. Tur esnasında alkollü ve alkolsüz içecekler ek ücret karşılığında servis edilir.
 • Kleopatra adası, milli park olduğundan dolayı ada girişi ücretlidir ve Tur fiyatına dahil değildir. Sadece 65 yaş üzeri olan kişiler ücretsiz giriş sağlamaktadır.
 • Günübirlik şehir dışından katılacak misafirlerimizi ise tur sabahı ofisimize davet ediyoruz. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor ve tekneye transferinizi biz gerçekleştiriyoruz

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • Geliş-Dönüş Servis
 • Çamlı limanı transfer
 • Milli park girişi (opsiyonel)
 • Tekne turu
 • Alkolsüz içecekler (opsiyonel)
 • Öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Ferdi kaza sigorta
 • Milli park girişi (opsiyonel)
 • Fotoğraf ve Videolar
 • Alkollü içecekler
 • Hediyelik eşyalar

Güzergah

Gezi sabahı otelinizden ya da önceden belirlemiş olduğumuz buluşma noktasında özel servis ile alıyoruz, Marmaris’e 20 km uzaklıktaki Çamlı limanına transferinizi gerçekleştiriyoruz.

Çamlı limanından rehberlerimiz eşliğinde tekne turumuz başlıyor ilk durağımız Boncuk koyu ve 30 dakika yüzme molası veriyoruz. Boncuk koyunun ardından son yıllarda çok meşhur olan İncekum koyuna geçiyoruz. Burada 1 saatlik yüzme molası ve öğle yemeği servis yapılıyor

Öğle yemeğini sonrası Cleopatra adasına geçiyoruz. Kleopatra adasında ortalama 2 saatlik mola veriyoruz. Ada da bulunan Şezlongları kullanabilir, antik şehri ve amfi tiyatroyu gezebilirsiniz. Bir sonraki molamız ise Fenerli ada ve 30 dakika yüzme molasıdır.

Daha sonra tekrar Çamlı limanına geri döndüğümüzde ise İçmeler'e geri dönüyoruz ve sizi tekrar otelinize bırakıyoruz.

Dil

İngilizce
Türkçe

Günlük Tur'un Konumu

From: ₺0

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93