Marmaris Dalyan Tekne Turu

0 (İnceleme Yok)
From: ₺750
0
(0 inceleme)
Kontrol etmek
Süre

08:30 - 19:30

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

About this activity

Marmaris Dalyan Tekne Turu

Marmaris Dalyan turu ile geçmişten günümüze kadar bakirliğini korumuş doğa harikası ayrıca herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir kültür mirasıdır. Gün boyunca birçok farklı noktayı ziyaret ettiğimiz Marmaris Dalyan turu sırasında kaplumbağa sahili, Likya mezarları, Sazlık nehri, Kaplıca ve Çamur havuzlarında mükemmel bir gün geçirmeye davet ediyoruz. Dalyan bölgesi dünyaca meşhur bir lokasyon olup, mistik ortamı ve doğal atmosferi ile herkesi kendine aşık etmektedir. Dalyan bölgesi büyük bir delta bölgesine kurulu olup, çağlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Dalyan kasabası; Köyceğiz gölünden başlayıp, İztuzu plajında deniz ile buluşan sazlık nehrinin çevresine kurulu bir kasabadır. İnce uzun su kanalları ile çevrili kasabadan sahile ve denize ulaşım tekneler ile sağlanmaktadır. Bir inanışa göre şu an sazlık olan alanda geçmişte bir antik şehir bulunmaktaydı ve büyük depremler sonucu sular altında kaldı. Dalyan turu tam günlük bir aktivite olup, sabah 08:30 ile 19:30 arası düzenlemektedir. Biraz uzun ve yorucu bir günlük tur olmasına rağmen çok fazla tercih edilmektedir zira gün içerisinde birçok farklı etkinlik ve yer ziyaret edilmektedir.

Ek Bilgiler

 • Marmaris Dalyan turu hem tekne turu hem de kültür turu olarak 2 farklı konsepti bir arada sunmaktadır. Öğlen yemeği dahil olarak düzenlediğimiz Marmaris Dalyan turu fiyatları ile 0-5 yaş arası bedelsiz, 6-11 yaş arası yarı ücret ve 12 yaş – üzeri için tam ücret olarak fiyatlandırılmaktadır.
 • Dalyan turu için konakladığınız otelden servisimiz ile sizi alıyoruz ve tur dönüşü tekrar otelinize bırakıyoruz. Marmaris Dalyan turu biletinizi ise, tur gününden bir gün önce ya da tur sabahı otelinize bir rehber arkadaşımız getirmektedir.
 • Günübirlik şehir dışından katılacak misafirlerimizi ise tur sabahı ofisimize davet ediyoruz. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor.

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • Hotelden alınış
 • Hotele geri bırakma
 • Öğlen yemeği
 • Giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • İçecekler
 • Öğlen yemeği hariçi yiyecek siparişi

Güzergah

Marmaris Dalyan turu servisimiz sabah saat 08:30 da ofislerimizden ve katılımcılarımızın konakladığı otellerden alınarak başlamaktadır. Limanda bekleyen teknemize ücretsiz olarak transfer edilmektedir. Teknemiz 3 katlı olup; Birinci katı restoran, ikinci katı kafeterya ve üst katında şezlonglar bulunmaktadır.

Dalyana yaklaşık 2 saatlik tekne yolculuğu ile ulaşılmakta, bu zaman zarfı içerisinde cennet adasında yarım saatlik yüzme molası verilmektedir. Tekne ile seyahat sırasında yılan adası, Ekincik koyu ve açık havalarda Rodos adası görülmektedir.

Dalyan’a varmadan önce teknemizde öğlen yemeği servisi yapılmaktadır. Dalyana vardığımızda teknemiz kaplumbağa plajının karşısına demir atıyor ve sizleri ufak teknelere transfer ediyoruz. İlk durağımız İztuzu plajı (kaplumbağa sahili). Burada ortalama 1,5 ile 2 saatlik mola verdikten sonra sizleri ufak teknelerimizde sazlık nehri (Kaunos) içerisinde eşsiz bir maceraya götürüyoruz. Nehir içerisinde teknelerimiz ile seyahat ederken devasa kaya mezarlarını uzaktan gözlemleyebiliyorsunuz fakat Kaya mezarları ziyareti mümkün değildir zira mezarların bulunduğu yer ortalama 100 – 200 metre yükseklikte bulunan bir yamaçta inşa edilmiştir.

Sonraki durağımız tarihi çamur havuzları ve kaplıca merkezi. Yaklaşık 1,5 ile 2 saatlik mola ile çamur havuzlarında vakit geçirebilirsiniz. Çamur havuzları ve çamurun içeriği hakkında rehberlerimiz bilgilendirme yapmaktadır.

Sonrasında geri dönüş yolunda başlıyoruz ve sazlık tekneleri ile seyahatiniz sırasında dev kaplumbağaları görebilmeniz için mavi yengeçleri suya atıyoruz. Kaplumbağalar yengeçleri yemek için su üzerine çıkıyor. Dalyan'ın yerel halkı yengeç mangal yapıyorlar, arzu ederseniz çok uygun fiyatlarla mangalda pişirilen yengeçlerin tadına bakabilirsiniz. Ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir gün geçirmeye hazır olun! Marmaris Dalyan turu sonunda Marmaris limanına yanaşıyoruz. Geri dönüş servislerimiz ile ofislerimize, otelinize ya da talep ettiğiniz noktaya bırakılıyorsunuz.

Dil

İngilizce
Türkçe

Günlük Tur'un Konumu

From: ₺750

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93