Marmaris Deniz Paraşütü

0 (İnceleme Yok)
From: ₺2150
0
(0 inceleme)
Kontrol etmek
Süre

09:30 - 16:00

İptal

1 güne kadar

Kontejyan

Sınırsız

Diller

İngilizce, Türkçe

About this activity

Marmaris Deniz Paraşütü

Marmaris paraşüt aktivitesi, Marmaris’i gökyüzünden izlemek ister misiniz? Biraz adrenalin, farklı bir tecrübe ve unutulmaz hatıralar için sizi 400 metre yukarıya çıkarmak istiyoruz. Marmaris su sporları bünyesinde düzenlenen en popüler ve en çok satan aktivite Marmaris parasailing bir diğer adı ile Marmaris deniz paraşüt aktivitesidir. Marmaris deniz paraşüt ile bol aksiyon ve adrenalin dolu dakikalar sizi bekliyor.

Marmaris deniz paraşütü her gün 10:00 ile 19:00 arasında, 1 kişi ya da 2 kişilik katılımcı ile ortalama 10-15 dakika süre ile yapılmaktadır. Marmaris paraşüt aktivitesi için rezervasyon yapıldığında, katılımcıyı konakladığı otelden ya da bulunduğu yerden servisimiz ile alıyoruz. Marmaris sahil şeridinde bulunan Su sporları platformuna transferi yapıyoruz. Özel donanımlı teknemiz, katılımcıyı su sporları platformumuzdan almakta ve deniz paraşütü aktivitesi için uygun noktaya transfer etmektedir. Teknemizde bulunan görevli arkadaşımız kısa bir bilgilendirme ve ekipmanları katılımcıya taktim etmektedir. Uçuş süresi ortalama 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. Uçuş yüksekliği ise hava şartlarına ve rüzgâr durumuna bağlı olmakla birlikte 300 metre ile 600 metre arasında gerçekleşmektedir. Tur bitiminde ise katılımcı tekrar geri bırakılır.

Ek Bilgiler

 • Marmaris deniz paraşütü her gün 10:00 ile 19:00 arasında belirlenen herhangi saatte, 1 kişi ya da 2 kişilik katılımcı ile ortalama 10-15 dakika süre ile yapılmaktadır.
 • Aktivite ödemenizi ise tur gününden bir gün önce ya da tur zamanı otelinize gelen rehber arkadaşımız yapabilirsiniz.
 • Günübirlik şehir dışından katılacak misafirlerimizi ise ofisimize davet ediyoruz. Aracınızı ofisimize park etmenize yardımcı oluyor.

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • Katılımcı: 1 Kişi veya 2 kişi
 • Süre: 15 dk.
 • Geliş servisi
 • Dönüş Servisi
 • Ekipman
 • Fotoğraf ve video
 • İçecekler
 • Öğlen yemeği
 • Sigorta

Güzergah

Marmaris paraşüt aktivitesi için rezervasyon yapıldığında, katılımcıyı konakladığı otelden ya da bulunduğu yerden servisimiz ile alıyoruz. Marmaris sahil şeridinde bulunan Su sporları platformuna transferi yapıyoruz. Özel donanımlı teknemiz, katılımcıyı su sporları platformumuzdan almakta ve deniz paraşütü aktivitesi için uygun noktaya transfer etmektedir.

Teknemizde bulunan görevli arkadaşımız kısa bir bilgilendirme ve ekipmanları katılımcıya taktim etmektedir. Uçuş süresi ortalama 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. Uçuş yüksekliği ise hava şartlarına ve rüzgâr durumuna bağlı olmakla birlikte 300 metre ile 600 metre arasında gerçekleşmektedir. Tur bitiminde ise katılımcı tekrar geri bırakılır.

Dil

İngilizce
Türkçe

Sıkça Sorulan Sorular

Deniz paraşütü, özel tasarlanmış sürat tekneleri ile yapılmaktadır. Tekneye çelik halat ile bağlı olan paraşüt uygun hava koşullarında 600 metreye kadar yükselebilmektedir. Teknemizde gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak yapılmaktadır. Katılımcı bu aktivite sırasında can yeleği giymekle yükümlüdür. Su sporları, sıra dışı sporlar (extreme sporlar) kategorisinde yer almaktadır. Su sporları bünyesinde düzenlenen bazı aktiviteler tehlikelidir. Aktivite sırasında olumsuz hava şartları, ekipman arızası ya da kaza durumları yaşanabilmektedir. Çoğunlukla oluşan tehlikeli durumlar, katılımcılardan kaynaklanan hatalardan oluşmaktadır. Herhangi bir olumsuz durumda paraşüt süzülerek denize inmektedir. Oluşabilecek tehlikeli durumlar için su sporları personeli sürekli eğitilmekte, tehlikeler önlenebilmesi için kurallar oluşturulmakta ve katılıcılar bilgilendirilmektedir.

Uygun hava koşulları ve katılımcıların toplam ağırlığı belirli limitler içerisinde olduğu sürece bu aktiviteye aynı anda 3 kişi katılabilmektedir. Normal şartlarda deniz paraşütü, tek kişi ve iki kişi katılım olarak gerçekleştirilmektedir. 18 yaş altındaki çocuklar, aile üyeleri ile birlikte katılabilirler.

Deniz paraşütü aktivitesi için yüzme bilmeye gerek yoktur. Her katılımcı can yeleği ile katılmak zorundadır.

Deniz paraşütü teknesine binerken yanınıza özel eşyalarınızı alabilirsiniz fakat paraşüt aktivitesi sırasında yanınıza özel eşya almanız mümkün değildir. Gökyüzüne yükseldiğinizde yanınızda bulunan özel eşyalar (cep telefonu, sigara, aksiyon kamerası vb.) aşağıya düşebilir ve aşağıda bulunan diğer insanları yaralıyabilir yada teknelere zarar verebilir.

Deniz paraşütü aktivitesi sırasında ya da teknede sigara içmek yasaktır. Paraşüt ekipmanı çok ince bir polyesterden yapılmaktadır ve sigara külleri bile bu paraşütte delik açabilir, yırtılmasına neden olabilir.

Deniz paraşütü sırasında evlenme teklif edilebilir fakat farklı organizasyonlar ile destek verebiliriz.

Günlük Tur'un Konumu

From: ₺2150

Information Contact

E-posta

info@tatilmarmarisde.com

Telefon

0552 241 94 93