Marmaris Plajları

En popüler 10 Marmaris plajları ve sahillerini sizin için bir araya getirdik. Marmaris tatilinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir birinden özel ve güzel doğa harikası Marmaris plajlarına mutlaka bir göz atın. Marmaris, ülkenizin en güney batısında bulunan Datça yarımadasında, üç tarafı denizlerle çevrili ve çam ormanlarının yeşili ile tertemiz masmavi denizin buluştuğu cennet bir parça gibidir. Marmaris’i birçok tatil beldesinden farklı kılan önemli özelliklerinden birisi harika plajları ve koylarıdır. Bu yazımızda, Marmaris ve çevresinde yer alan 10 doğa harikası Marmaris plajları tanıtıyoruz.

İncekum Plajı: Marmaris’e ortalama 24 km mesafede bulunan İncekum plajı, Çamlı köyüne bağlıdır. Bu plaja araç yolu bulunmamakta ve traktörlerin çektiği çekçek adı verilen bir tür römork ile ulaşım sağlanmaktadır. İncekum plajı sahip olduğu altın sarısı kumsalı ve berrak denizi ile son dönemde popüler olmuştur. Marmaris’in doğa harikalarından birisi olan İncekum plajına Marmaris Kleopatra tekne turu ile ziyaret edebilirsiniz.

fethiye günlük tatil paketi

Gebekse Koyu: Çiftlik koyunun hemen yanı başında bulunan Gebekse koyu, çevrenin en güzel ve en özel koylarından birisidir. Gebekse koyuna araç ile ulaşım bulunmamaktadır. Ulaşım için Çiftlik koyundan tekne kiralanabilir ya da Marmaris çiftlik tekne turu ile burayı ziyaret edebilirsiniz. Gebekse koyunda antik yerleşim ve Gebe kilise olarak bilinen antik bir kilise bulunmaktadır. Gebekse koyu, deniz gözlüğü ile şnorkel (Tüpsüz dalış) için ideal bir yerdir. Hem doğal güzelliklerine hem de sualtı dünyasına âşık olacağınız Gebekse koyu, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Cennet Adası Plajı: Ormanla iç içe bir plaj hayal ediyorsanız, Cennet Adasını ziyaret etmelisiniz. Kara yoluyla ulaşım mümkün olsada daha çok Marmaris günübirlik turları ile ziyaret edilen bir doğa harikasıdır. Marmaris’e 9 km mesafededir. Cennet Adası Plajı, Deniz ve doğası yanında, doğa yürüyüşüne uygunluğu ile dikkat çekmektedir.

marmaris tatil paketleri ve turları

Kleopatra Plajı(Sedir Adası) Cleopatra ve Antonius’un birlikte yüzdüğü rivayet edilen adanın altın kumlarında güneşlenmek ister misiniz? O zaman, buyurun Kleopatra plajına! Gitmişken Cedrai Antik kentini gezmeyi unutmayın. Marmaris’e 16 km mesafede bulunan plaja, Marmaris Çamlı limanından her saat taksi botlar kalkmaktadır. Kleopatra plajına gitmenin bir diğer yolu ise Marmaris kleopatra turu’na katılmaktır. Bu tur sayesinde bölgede bulunan Fenerli ada, Yunus adası ve İncekum plajını da ziyaret edebilirsiniz.

Kızkumu Plajı: Marmaris’in en ilginç plajlarından birisidir. Bu plajda, bir kıyıdan diğerine doğru, deniz üzerinde 600 metre yürüyebilirsiniz. Sağı ve solu derin sularla kaplı 3 metre genişliğinde bir şeritte yürümek, turistlerin başlıca eğlencelerindendir. Marmaris Jeep SafariMarmaris Hisarönü tekne turu ya da dolmuşla ulaşabileceğiniz Kızkumu Plajı Marmaris’e 25 km uzaklıktadır.

Marmaris Halk Plajı: Marmaris merkezde denize girebileceğiniz halk plajıdır. Şehir merkezinden vazgeçemeyenlerin kolaylıkla ulaşabilecekleri ideal bir plajdır. Ulaşım kolaylığı, uzun sahili ve temiz deniz suyu ile dikkat çeker. Marmaris Halk plajı uzunluğu 3 km’dir.

Marmaris Korsan Mehtap Turu

Uzunyalı Plajı: Halk plajının dışında, Marmaris’te bulunan ikinci plajdır. Marmaris halk plajının bitiminden başlayıp, İçmeler plajına kadar 10 km devam eder. Su aktiviteleri, kafe ve restoranlarıyla dikkat çeker.

İçmeler Plajı: Marmaris’le bütünleşen, İçmeler beldesinde bulunan harika bir plajdır. Sadece kumu ve deniziyle değil, doğa manzarasıyla da ön plana çıkar. Marmaris merkezden 8 km. uzaklıktaki bu beldeye, dolmuş ya da deniz yolundan taksi botlar ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Toplam uzunluğu ortalama 4 km.’dir.

Turunç Plajı: Marmaris’e 21 km mesafedeki plaj, turistlerin gözdeleri arasında yer alır. Dolmuş ve deniz yolundan taksi botlar ile ulaşabileceğiniz Turunç plajı, aynı adla anılan tatil beldesinin en önemli markasıdır. Doğal güzellikleri ve harika denizi yanında, yat ve tüplü dalış turizmi ile dikkat çekmektedir. Marmaris tekne turu ve Marmaris her şey dahil tekne turu sırasında Turunç ortalama 1 saat ziyaret edilmektedir.

Kumlubük Plajı: Turunç’a 6 km, Marmaris’e 26 km uzaklıktadır. Mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu Kumlubük beldesinde yer alır. Balık restoranlarıyla ünlüdür. Harika deniz ve kumsalı, doğa yürüyüşü parkurları ve manzarası ile dikkat çekmektedir. Marmaris tekne turu ve Marmaris her şey dahil tekne turu sırasında Turunç ortalama 1 saat ziyaret edilmektedir.