Marmaris Tekne Turları

Marmaris de birbirinden farklı 10 dan fazla Marmaris tekne turları bulunmaktadır. Marmaris, Ege ile Akdeniz’in buluşma noktası olan Datça yarımadasında bulunmakta ve bu coğrafi konumundan dolayı Marmaris’in çevresinde cennet gibi sayısız koy ve ada bulunmaktadır. Birbirinden farklı özellikte koyları ve adaları keşfetmenin en güzel ve tek yolu Marmaris tekne turları ve alternatifleri dir. Marmaris Tekne turları ile Marmaris’in çevresindeki koyları ve adaları ziyaret etme şansını elde edebiliyorsunuz. Marmaris’in en popüler günübirlik gezisi ve Marmaris’e gelen herkesin muhakkak bir kere bile olsa katıldığı Marmaris tekne turu sabah 09:30 ile öğlenden sonra 16:00 arasında yemekli olarak düzenlenmektedir. tatilmarmarisde.com ile Marmaris yarımadasında birden fazla tekne turu düzenlenmektedir. Bu yazımızda hepsinden kısaca bahsetmek istiyorum.


Marmaris tekne turu sırası ile; Cennet adası, fosforlu Mağara, Akvaryum koyu, Kumlubük, Turunç, Yeşil Denizi ve İçmeler beldesini ziyaret etmektedir. Her yüzme molası ortalama 30 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir. Açık denizde yüzmeyi sevmeyen yada kendine güvenemeyen katılımcılar can yeleği temin edebiliyorlar. tatilmarmarisde.com internet sayfası ile Marmaris tekne turu hakkında çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Daha öncede belirttiğim gibi Marmaris’te birden fazla tekne turu düzenlenmektedir. Bunlar; Hisarönü Tekne Turu, Dalyan Turu, Cleopatra Adası, Çiftlik Tekne Turu, Submarine Tekne Turu, Tüplü Dalış ve Şnorkel Turu


Hisarönü Tekne Turu, Marmaris yarımadasının Datça tarafındaki koyları ve adaları gezebileceğiniz tekne turudur. Bu turumuz her gün ve sabah 09:00 ile 17:00 saatleri arasında öğle yemeği ve sınırsız içecek (her şey dahil sistemi) ile organize edilir. Marmaris Hisarönü Tekne Turu, Hisarönü körfezindeki koyları ve adaları ziyaret ediyor ve bu bölge eski sönmüş denizaltı yanardağı bölgesidir. Bu Körfezdeki inanılmaz koyları, masmavi denizi ve sualtı dünyasını gözlemlemek için yanınıza mutlaka deniz gözlüğü almanızı tavsiye ediyoruz.


18012018-173753-005

Marmaris günübirlik aktivitelerinden birisi olan Dalyan Tekne Turu sabah 08:30 ile 19:00 saatleri arasında düzenlenmektedir. tatilmarmarisde.com ile gün boyunca birçok yeri ziyaret ettiğimiz ve birçok farklı aktiviteyi bir arada topladığımız Dalyan turunda öğlen yemeği, rehberlik hizmeti ve giriş ücretleri dâhil olarak planlanmaktadır. 3 katlı teknemizin alt katı restarant, orta katı kafeterya ve en üst katında şezlonglar bulunmaktadır. Marmaris’ten Dalyan ortalama 2 saatlik deniz yolculuğundan sonra sizleri ufak teknelere transfer ediyoruz ve sırasıyla; Kaplumbağa sahili (İztuzu Plaji),Caunos içinde (Sazlık nehrinde) tekne turu, Kaya Mezarları, Çamur havuzları ve Caretta Carettaları ziyaret ediyoruz.


Marmaris Cleopatra Adası Turu, Gökova körfezinde bulunan Cleopatra adası (Sedir adası) Marmaris’e sadece 20 dakika mesafededir. Her gün düzenlediğiniz Günübirlik tekne turu ile sabah 09:30 ile 17:00 arasında hem Gökova körfezini hem de Cleopatra adasını keşfetme imkanınız oluyor. Cleopatra Tekne Turu ile ziyaret ettiğimiz koylardan bazıları; Boncuk koyu, incekum koyu, İngiliz limanı ve Çamlık limanıdır.
Çiftlik Tekne Turu, Pek çok kişinin bilmediği bu turumuz ile Marmaris’in Kumlubük koyundan sonrasında bulunan koyları geziyoruz. Çiftlik tekne turunun ziyaret ettiği koylardan bazıları ise Kadırga koyu, inbükü Plajı, Gebe kilise koyu, Kadırga mağarası, Çiftlik koyudur. Teknemiz ayrıca Rodos yunan adasına çok yakın bir noktadan geçmektedir. Sis yada nem olmayan günlerde Rodos adası kolaylıkla izlenebilmektedir. Bu turumuzda ziyaret ettiğimiz koylara araç yolu bulunmamaktadır ve bu durum çevrenin çok daha bakir ve el değmemiş olmasını sağlıyor.


Marmaris Submarine Tekne Turu yeni geliştirdiğimiz bir günübirlik aktivitedir. Teknemizin alt katı komple cam kaplama ve deniz altını hiç ıslanmadan seyretmenizi, fotoğraflamanızı sağlamaktadır. Marmaris etrafındaki koyları ziyaret ettiğimiz Submarine Tekne Turu ile Fosforlu Mağarayı, Batık Gemiyi ve Birbirinden farklı koyları deniz altından keşfedebiliyorsunuz. Yüzme molasıda verdiğimiz teknemizde klimalı salonumuz ayrıca teknemizin üst katında güneşlenme şezlonglarımızda bulunmaktadır. Öğlen yemekli olan Submarine Tekne Turu sabah 09:30 ile 16:30 saatleri arasında düzenlenmektedir.
Marmaris, koyları ve adaları ile dünyaca meşhur bir lokasyon’dur. Bir çok tekne turundan sizin için en uygun olanına karar vermek biraz zor olacaktır hatta hepsine katılmak isteyeceksiniz. tatilmarmarisde.com internet sayfamızda bütün tekne turlarımız hakkında detaylı bilgi bulabilir.

İyi Tatiller dileriz.